Autodesk Revit 2019 dostał wiele narzędzi usprawniające modelowanie konstrukcji stalowych.  Przede wszystkim pojawiła się nowa wstążka “Stal”, a w niej wiele użytecznych funkcji.

 

 

Użytkownicy Revit mogą teraz z łatwością modyfikować elementy konstrukcyjne (belki, słupy) za pomocą nowych narzędzi edycji oraz wykonywać niestandardowe cięcia parametryczne. Dodanie i edycja takich elementów jak blachy, śruby, kotwy, spoiny itp umożliwia precyzyjne połączenie ze sobą elementów konstrukcyjnych.

 

 

W programie jest dostępne 125 typowych połączeń parametrycznych (nie ma już potrzeby instalowania oddzielnego dodatku "Steel Connections for Revit", ponieważ w Revit 2019 te połączenia są dostępne natychmiast po uruchomieniu programu).

 

Bardzo użyteczną funkcjonalnością jest możliwość modyfikacji i tworzenia tworzenia połączeń użytkownika, oraz rozbicia gotowych, parametrycznych połączeń na pojedyncze elementy.

 

 

Pozwala to na dużą elastyczność oraz przechowywania własnych typów połączeń do późniejszego wykorzystania

 

 

Kolejnym usprawnieniem w Revit 2019 są narzędzia dedykowane do tworzenia precyzyjnych i szczegółowych rysunków konstrukcji stalowych (połączenia, wymiary, oznaczenia, zestawienia).

 

29 kwietnia 2019
W wersji Revit 2020 znajdziesz kilka ulepszeń dotyczących materiałów. Aby poprawić łatwość użytkowania i jakość renderingów, do interfejsu użytkownika dodano nowe funkcje, a do biblioteki wyglądu dodano wysokiej jakości zasoby
23 kwietnia 2019
W wersji programu Revit 2019 wprowadzono możliwość tworzenia złożonych reguł filtrowania widoku za pomocą operatorów OR i AND. W wersji 2020 dodano dodatkową funkcjonalności podczas tworzenia reguł filtrowania OR (polskie
19 kwietnia 2019
Na to czekali wszyscy, albo inaczej… nikt nie wiedział, czemu tej funkcji jeszcze nie wprowadzono. Ale lepiej późno niż wcale. Revit, od wersji 2020 obsługuje podkładanie plików PDF, aby móc
17 kwietnia 2019
Jest już nowy Revit 2020! Zespół twórców oprogramowania wprowadzone ulepszenia w wersji 2020 opisuje jako “epickie”. Odzwierciedlają one prośby przesłane przez użytkowników na stronę Revit Ideas, ale także można tam
28 stycznia 2019
Wielokrotnie gdy w firmie należy skonfigurować Revit Server pojawia się kwestia minimalnych wymagań, które musi spełnić maszyna mająca pełnić tę funkcję i na której będzie znajdował się plik centralny projektu.

Konstrukcje stalowe w Revit 2019 - nowości

21 maja 2018

BIM

Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

© 2018 by CAD-MES Project