Revit 2019 właśnie ujrzał światło dzienne! Jesteście ciekawi jakie nowości i ulepszenia zostały wprowadzone do najnowszej wersji? W "dziewiętnastce" jest wiele rzeczy do omówienia.

 

Wpis na temat nowości w Revicie 2019 podzieliłem na trzy części: „Projektuj”, „Optymalizuj” i ”Łącz”. Na początek omówię opcje projektowe w trzech odcinkach. Pierwszy z nich omówi ogólnie zagadnienia projektowe, a dwa kolejne poświęcę na bardziej szczegółowy opis nowych funkcji.

 

Większość aktualizacji w Revit 2019 jest wynikiem sugestii i opinii użytkowników z forum Idea Station - "Revit Ideas". Sugerowane funkcje są oceniane przez członków forum i najczęściej wybierane pomysły są rozwijane przez deweloperów IT. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć poczucie, że mają bezpośredni wpływ na rozwój produktu.

 

Revit 2019 wprowadza udoskonalenia w całym środowisku projektowym, dzięki zaprojektowanemu całkowicie na nowo systemowi zarządzania podglądem. Pozwala on lepiej korzystać z wielu monitorów na raz. Użytkownicy prosili między innymi o większą kontrolę nad elementami projektu w widoku perspektywicznym, oraz o opcję "lub" w filtrach zaznaczenia.

 

Udoskonalenia objęły szczegółowe połączenia konstrukcyjnych elementów ze stali i funkcje produkcyjne dla betonu prefabrykowanego. Revit 2019 zapewnia także poprawki dla pierwotnych/wtórnych sieci hydraulicznych do modelowania skomplikowanych sieci rurociągów.

 

Poniższa grafika zawiera informację o już wprowadzonych nowościach i tych, które prawdopodobnie będą udoskonalane w najbliższym czasie.

 

Funkcje wprowadzone
Funkcje wprowadzone z sugestii użytkowników „Revit Ideas”
Funkcje planowane
 Funkcje zaakceptowane spośród sugestii użytkowników „Revit Ideas”

 

Funkcje projektowe, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/13/revit-roadmap-update-april-2018/

 

Kolejne wpis w bardziej szczegółowy opisem nowości już wkrótce! Zachęcam do śledzenia nowych artykułów na naszej stronie.

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

29 kwietnia 2019
W wersji Revit 2020 znajdziesz kilka ulepszeń dotyczących materiałów. Aby poprawić łatwość użytkowania i jakość renderingów, do interfejsu użytkownika dodano nowe funkcje, a do biblioteki wyglądu dodano wysokiej jakości zasoby
23 kwietnia 2019
W wersji programu Revit 2019 wprowadzono możliwość tworzenia złożonych reguł filtrowania widoku za pomocą operatorów OR i AND. W wersji 2020 dodano dodatkową funkcjonalności podczas tworzenia reguł filtrowania OR (polskie
19 kwietnia 2019
Na to czekali wszyscy, albo inaczej… nikt nie wiedział, czemu tej funkcji jeszcze nie wprowadzono. Ale lepiej późno niż wcale. Revit, od wersji 2020 obsługuje podkładanie plików PDF, aby móc
17 kwietnia 2019
Jest już nowy Revit 2020! Zespół twórców oprogramowania wprowadzone ulepszenia w wersji 2020 opisuje jako “epickie”. Odzwierciedlają one prośby przesłane przez użytkowników na stronę Revit Ideas, ale także można tam
28 stycznia 2019
Wielokrotnie gdy w firmie należy skonfigurować Revit Server pojawia się kwestia minimalnych wymagań, które musi spełnić maszyna mająca pełnić tę funkcję i na której będzie znajdował się plik centralny projektu.

Co nowego w programie Autodesk Revit 2019? – Projektuj! cz. 1/3

30 kwietnia 2018

BIM

Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

© 2018 by CAD-MES Project